Apap 500 mg 12 tabletek

  • szt.
  • 7,99 zł

Skład 

Paracetamolum.

Wskazania 

Lek działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo. 

Dawkowanie 

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat Doustnie, 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek). Dzieci w wieku 6-12 lat Doustnie, 1 - 1 tabletki, do 4 razy na dobę. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 2000 mg (4 tabletki). Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Przeciwwskazania 

Nadwrażliwość na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek.