Jak się bezpiecznie opalać?

25-07-2020

Chociaż do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, to jednak już w maju słońce daje się we znaki. Można zyskać pierwszą opaleniznę i w pełni korzystać ze słonecznej pogody, ale pod jednym warunkiem. Potrzebna nam jest odpowiednia ochrona, dzięki której będziemy mogli opalać się bezpiecznie i komfortowo. To idealny sposób na to, żeby poprawić swój wygląd i samopoczucie.

Jak się bezpiecznie opalać?

Bezpieczne opalanie się nie jest wcale takie trudne jak może się to wydawać. W maju często słońce jest zdradliwe. Wydaje nam się, że nie świeci tak mocno, a jednak może podrażniać skórę, zwłaszcza tę wrażliwą i skłonną do zaczerwienienia. Warto już w tym miesiącu postawić na wysokiej jakości kremy i balsamy z filtrem. Jeśli nie mamy wielkiego problemu ze skórą, to wystarczy nam SPF 30. Jeśli jednak nieco bardziej reagujemy na promienie słońca, to należy skusić się już na pięćdziesiątkę, jaka dużo lepiej nas ochroni. Oprócz tego warto zauważyć, że tego rodzaju preparaty dbają o elastyczność skóry, nawilżają ją, a także są wodoodporne, więc można korzystać z uroków jeziora czy morza, w zależności od tego, gdzie spędzamy wolne weekendy. Najlepiej stawiać na kremy i balsamy, które nie mają tłustej konsystencji, zapewniają natychmiastowe działanie i nie posiadają szkodliwych parabenów. Wtedy możemy mieć pewność, że bezpieczne opalanie oznacza kompleksową ochronę naszej skóry.

IWOSTIN ROSACIN Krem n/dzień SPF15 40ml

 

Ochrona przeciwsłoneczna w maju

Gdy korzystamy z kąpieli słonecznych, należy pamiętać, że balsam czy krem z filtrem nakładamy na około pół godziny przed wyjściem. Następnie w czasie swojego wypoczynku, powtarzamy czynność co około dwie lub trzy godziny, by efekt cały czas się utrzymał. Bezpieczne opalanie to także ochrona w postaci odpowiedniego nakrycia głowy. W maju można postawić na modne kapelusze albo czapki z daszkiem. Warto dodatkowo pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych. Nie wystawiajmy też swojego ciała na bardzo długie przebywanie na słońcu. Lepiej stopniowo budować subtelną opaleniznę, która będzie się prezentować dużo bardziej atrakcyjnie.

LA ROCHE ANTHELIOS 50+ żel-krem do twarzy 50 ml

LA ROCHE ANTHELIOS 50+ żel-krem do twarzy 50 ml

Filtry dla dzieci

W czasie majowej beztroski nie można także zapomnieć o najmłodszych. Skóra dzieci jest szczególnie wrażliwa na działanie promieniowania słonecznego. Należy zatem od razu zainteresować się odpowiednimi kremami i balsamami. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą preparaty, które są bezpośrednio dedykowane maluchom. W aptece można znaleźć kremy, które są odpowiednie nawet dla skóry atopowej. Można je stosować zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszych dzieci, dzięki czemu zapewnimy swoim pociechom optymalną ochronę. Kosmetyki bez parabenów, bezzapachowe i o lekkiej konsystencji będą stanowić najlepszy wybór w takim momencie, dlatego warto postawić właśnie na takie serie. Z takim przygotowaniem można śmiało wyruszać na majówki, pikniki i udane biwaki, cała rodzina może się cieszyć z cieplejszych dni i pierwszych ciepłych promieni słonecznych, które już za chwilę zapewnią nam doskonałą opaleniznę, o jakiej zawsze marzyliśmy, więc warto postawić na stopniowe i bezpieczne opalanie.