Jesienna suplementacja – czego może zabraknąć?

25-08-2021

Nawet jesienią możemy mieć problem z niedoborami witamin i minerałów. To niezwykle ważne składniki, dzięki którym można zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie każdego układu w naszym organizmie. Warto, zatem zatroszczyć się o to, by dostarczyć sobie wszystkie niezbędne składniki. Sama dieta nie wystarcza, dlatego można pomyśleć o odpowiednich suplementach, które regularnie stosowane, przywrócą równowagę w organizmie.

Korzystaj z jesieni, uzupełniaj niedobory

Jesień to czas, kiedy mamy jeszcze ciepłe dni, dzięki czemu możemy postawić na dużo ciekawych zajęć. Wiele osób decyduje się chociażby na aktywność fizyczną. Bieganie, jazda na rowerze czy na rolkach to doskonały pomysł na to, by usprawnić swoją kondycję, rozwinąć mięśnie i poprawić swoje samopoczucie. W tym wszystkim nie można zapomnieć o odpowiedniej suplementacji. Gdy się ruszamy, przydatne na pewno będą dla nas suplementy diety, które posiadają w sobie chociażby Calcium, potas czy magnez. W ten sposób zapobiegamy odwodnieniu się i wspomagamy pracę swoich mięśni. Doskonale sprawdzi się tutaj także chrom czy tran, który wzmocni odporność i usprawni funkcjonowanie całego organizmu, dlatego warto wziąć to wszystko pod uwagę w czasie jesiennych wyjazdów.

 

CALCIUM DUO ALERGO 20 tabletek musujących

CALCIUM DUO ALERGO 20 tabletek musujących

 

Potazek 100 sztuk ADAMED

Potazek 100 kapsułek

 

Suplementy na niedobory magnezu

Jesienią mogą nam się przydarzyć także niedobory magnezu. Jeśli chodzimy do pracy albo mamy do czynienia z innymi stresami i problemami, to bardzo szybko można mieć problemy w tym zakresie. Bolesne skurcze łydek, bezsenność i nieustanne zmęczenie to tylko niektóre z niepokojących objawów, na jakie należy zwrócić swoją uwagę. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety z magnezem, jakie rzeczywiście spełnią nasze oczekiwania i sprawią, że będziemy mogli o siebie zadbać. Magnez poprawia pracę mięśni, ale wpływa także na układ nerwowy, świetnie wspomaga koncentrację i pamięć, dlatego warto wziąć to pod uwagę i sięgnąć po odpowiednie preparaty, na jakich nam najbardziej zależy w takiej sytuacji.

 

Olimp Chela-Mag B6 MAGNEZ WITAMINA b6 CHELAT 30 kapsułek

Olimp Chela-Mag B6 30 kapsułek

 

Suplementy i poziom cukru

W czasie beztroskiego urlopu mamy często do czynienia z pysznymi potrawami, więc warto się zastanowić nad tym, jak w takiej sytuacji zadbać o swój organizm. Często na jesień jemy nieco więcej i bardziej ciężkostrawne dania. W związku z tym należy koniecznie zainteresować się taką opcją jak suplementy diety, które usprawniają proces trawienia. Ochrona układu pokarmowego, wspomaganie układu trawiennego oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi to podstawa, na jaką warto zwrócić uwagę, gdy chcemy jeść wszystko, na co tylko mamy ochotę. Trzeba, zatem koniecznie postawić na takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe. Możemy postawić na tabletki, kapsułki, ale także formę musującą czy nawet syropy. W związku z tym każdy może wybrać dla siebie najbardziej dogodną opcję stosowania i zatroszczyć się kompleksowo o swoje zdrowie.

Esseliv 50 kapsułek

Esseliv 50 kapsułek

 

Morwa Biała Complex (Dom.Apteczla) 200 tabletek

Morwa Biała Complex 200 tabletek