Zachowaj prawidłowe widzenie!

04-12-2020

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wzrok to jeden z najważniejszych narządów. Niestety, długotrwała praca przy urządzeniach elektronicznych, różne choroby czy brak regularnych ćwiczeń prowadzą do problemów z oczami. Co należy zatem robić, aby ustrzec się przed tymi kłopotami?

Dlaczego wzrok jest tak ważny?

Narząd wzroku jest nam potrzebny do wykonywania praktycznie każdej codziennej czynności. Trzeba zatem zrobić dosłownie wszystko, aby zadbać o jego odpowiednią kondycję. Niezastosowanie się do tego prowadzi nie tylko do powolnej utraty widzenia. Bóle oczu negatywnie wpływają także na nasze samopoczucie. Są one bardzo często związane z bólami głowy i sprawiają, że wykonywanie codziennych obowiązków jest praktycznie niemożliwe.

Jakie są najczęstsze przyczyny powodujące przemęczenie oczu?

Przede wszystkim, jest to wielogodzinna praca przy urządzeniach elektronicznych. Mnóstwo osób wpatruje się przez ten cały okres w ekran komputera czy laptopa, co musi odbić się na kondycji wzroku. Szczególnie wtedy, kiedy pracownicy nie stosują specjalnych okularów z powłoką antyrefleksyjną i nie robią sobie przerwy w czasie wykonywania obowiązków. Częstym powodem bólu oczu jest także fakt, że wiele osób chodzi w nie do końca dobrze dopasowanych okularach. Są także pracownicy, którzy w ogóle nie mają takich przedmiotów, ponieważ wydaje mi się, że z ich wzrokiem jest wszystko w jak najlepszym porządku. Jeśli tak jednak nie jest, to wzrok męczy się próbując dostrzec wszystkie potrzebne detale, co oczywiście wpływa na przemęczenie tego narządu.

Bardzo wiele osób narzeka na problemy z oczami, które związane są z różnymi reakcjami alergicznymi. Często także różne warunki atmosferyczne – jak wiatr – wpływają na to, że oczy są przemęczone i ich kondycja nie jest na najwyższym możliwym poziomie. Na problem z bolącymi oczami narzekają także kierowcy, którzy muszą mocno wytężać wzrok, aby niczego nie przeoczyć. Szczególnie tyczy się to osób, które prowadzą pojazdy w porze nocnej. Za problemy z oczami odpowiadają też różne choroby (jak choćby cukrzyca).

Jakie stosować preparaty na wzrok?

Jednym z nich jest MultiOFTI. To bardzo skuteczny produkt, który stosuje mnóstwo zadowolonych klientów. W czym tkwi jego fenomen? Trzeba podkreślić, że ten specyfik polecany jest każdemu, kto pragnie zachować prawidłowe widzenie na długie lata. Świetnie radzi sobie z przemęczonymi oczami należącymi do ludzi, którzy bardzo często pracują przy komputerze czy oglądają telewizję. Ponadto, jest rekomendowany osobom, które często prowadzą pojazdy po zmroku lub pracują przy sztucznym oświetleniu. MultiOFTI warto także brać przy występowaniu takich chorób jak cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie.

MultiOFTI, 30 kapsułek

 

Nie zaszkodzi także wspomagać się luteiną. Są to kapsułki, które usprawniają pracę narządu wzroku i chronią go przez szkodliwym działaniem promieniowania oraz innych niekorzystnych czynników środowiskowych. Warto zaznaczyć, że ten produkt szczególnie rekomendowany jest osobom, które wykonują pracę w sztucznym świetle, pracują przy komputerze czy często jeżdżą samochodami. Poza tym, luteina przyda się każdemu, kto odczuwa zmęczenie i ma problemy z oczami łzawiącymi lub często zaczerwienionymi.

Maxiluten x 30 tabl.

 

Jak jeszcze dbać o oczy?

Przede wszystkim, trzeba zbadać stan wzroku i dobrać odpowiednie okulary. Jeśli często pracujecie przy komputerach, to przydadzą wam się okulary antyrefleksyjne. Przynajmniej raz na godzinę powinniście zrobić sobie też kilka minut przerwy od wykonywania obowiązków.

Wykonuj regularne ćwiczenia

Ważne jest też to, aby systematycznie wykonywać ćwiczenia na oczy. Wszystko po to, aby także w ten sposób zredukować zmęczenie i doprowadzić do stanu pełnej używalności ten narząd.